Матеріали з засідань методичних об'єднань учителів Новокалинівської ОТГ І семестр 2017р.

м/о вчителів початкових класів

Методичне  засідання учителів початкових класів, яке відбувалось  1.11.2017р. на базі  Новокалинівського НВК принесло усім членам  методичного об’днання позитивний настрій і  новий багаж знань у роботі. Про «Основи формування національної свідомості  молодших школярів»  ознайомлювала голова  МО Проць В.І.  Про «Форми, методи та засоби національно-патріотичного виховання молодших  школярів» поділилась  учитель початкових  класів Новокалинівського НВК Шимко Г.В. Чудовими майстер-класами поділились :

«Використання засобів етнопедагогіки на уроках:

  • Літературного читання  (Зельман О.М. учитель Корналовицького НВК);
  • Я у світі (Кос Н.М. учитель Гординянської ЗОШ І-ІІст);
  • Трудового навчання (Протещак О.О. учитель Новокалинівського НВК).

Учителі початкової ланки це творці  особистості та індивідуальності майбутнього.  Включившись до процесу відродження національної системи виховання, головною метою є передача молодому поколінню соціального досвіду, багатства духовної культури народу, його соціального досвіду, його національної ментальності, своєрідності, світобачення і на цій основі – формування особистих рис громадянина України: духовності, моральна, правова, трудова, екологічна, художньо – естетична та релігійна культура, розвиток індивідуальних здібностей і талантів учня.

м\о психологи

02.11.2017р. учасники  методичного об’єднання практичних психологів та соціальних педагогів працювали над «Особливостями роботи з дітьми з психофізичними вадами».  Під висловом «Школа для всіх і для кожного» підготовлений  виступ голови методичного  об’єднання Коркішко Г.М.  З доповіддю виступили:

Гриб Г.М. соціальний педагог -  « Соціально-психологічний супровід дітей з освітніми потребами.»

Турлай І.П. практичний психолог- «Рекомендації педагогам, батькам щодо роботи з учнями, які  мають особливості психофізичного розвитку

Родзинкою методичного засідання  були проведені  заняття  з елементами  тренінгу «Робота  з дітьми з особливими освітніми потребами»,  який проведено під гаслом «Зібратися разом це  початок, залишитись разом – це прогрес,  і  працювати разом – це успіх». (Генрі Форт).

Соціально-психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами

Інклюзивне навчання 

рекомендації педагогам 

 

м\о ЗДВР педагогиів організаторів

30 жовтня розпочато цикл методичних засідань  педагогів Новокалинівської ОТГ.  Першими та досить активними були  педагоги  організатори та вчителі музичного мистецтва.  Розпочала засідання голова  методичного об’єднання ЗДВР Новокалинівського НВК Проць Ірина Михайлівна. Тема засідання методичного об’єднання: «Впровадження педагогічних інновацій та інформаційно комунікативних технологій у навчально-виховну та позаурочну діяльність», де  у вигляді презентації розкрила  Проць І.М.   Про «Учнівське самоврядування як спосіб організації життя колективу» розповідала Огар Г.Л. педагог організатор  Корналовицького НВК. Бойко А.Р. учитель музичного мистецтва Новокалинівського НВК демонстрував «Використання інформаційно-комунікативних технологій на уроках  музичного мистецтва». Майстер-клас «Виготовлення ангелика» провів  педагог організатор Новокалинівського НВК Скальський В.Б.  А також  не залишилось без уваги  коментарі  перебування Олеярчик О.С. на Луганщині, та участі у проекті «Змінемо країну разом».  Заступник директора  внесла низку пропозицій та поділилась  доробками  педагогів  Луганщини.

 

Впровадження педагогічних інновацій та інформаційно комунікативних технологій у навчально-виховну та позаурочну діяльність

Учнівське самоврядування як спосіб організації життя колективу

м/о класних керівників

6 листопада класні керівники  шкіл Новокалинівської ОТГ працювали над «Формуванням у школярів громадянської активності та національної свідомості». Епіграфом для  методичного засідання класних керівників  були слова «Якщо твої плани розраховані на рік – сій жито, якщо на десятиліття – саджай дерево, якщо  на віки – виховуй дітей».  Про «Мету, завдання, форми та методи формування національної свідомості та громадської активності учнів»  доповідь –презентацію підготували    Чижо І.М та Романів Г.Я.  «Ціннісне ставленя особистості до суспільства і держави»  доповідь-презентацію  демонструвала  Заяць М.О.  Та майстер –клас  «Національна свідомість та  громадянська активність як необхідні компоненти громадянської позиції учнів» провела Крошна М.Я.  Метою якого виховувати громадянина-патріота, готового самовіддано розбудовувати Україну як суверенну, незалежну, демократичну державу, який забезпечуватиме її соціальну безпеку, сприятиме громадянському миру й злагоді  в суспільстві.

Завдання  поставленні  у проведеному виховному занятті:

 –  зосередити увагу на таких патріотичних цінностях, як любов до рідної землі, держави, народу;

  • формувати національну ідентичність;
  • виховувати почуття духовної єдності  населення усіх регіонів України.

На завершення  Масинець І.М. ознайомила  з новинками фахової літератури.

м/о учителів української мови та літератури

"Слово – КЛЮЧ ДО ТАЄМНИЦІ ЖИТТЯ» під таким гаслом  учителі  української мови та літератури, зарубіжної літератури  працювали на сьогоднішньому  методичному засіданні над   «Педагогічними новаціями як засіб професійного зростання вчителя і формування  життєвих компетенцій учня». Доповідь –презентацію про «Нові підходи до  викладання літератури. Сучасні  типи  уроків» підготувала  Янківська І.К. учитель Гординянської СЗШ І-ІІ ст.  Доповідь – презентацію «Компаративістика як засіб формування літературної компетентності» демонструвала Лунич Н.І. учитель  зарубіжної літератури Новокалинівського НВК. І звичайно, як  завжди, Когут Л.М. вражає своїми  майстер-класами, цього разу «Слово – ключ до таємниці життя». Метою роботи методичного засідання  є ознайомлення з новітніми технологіями, що можуть бути використані у навчальному процесі.

визначено такі завдання:

· Визначити й дослідити методичні терміни, що окреслюють проблему.

· Сприяти розвитку компетенції та творчої активності вчителів-словесників.

· Продовжити пошук і впровадження нових і дієвих форм роботи з обдарованими, талановитими, здібними учнями.

 

м/о  учителів біології та хімії

Учителі біології, хімії, основ здоров’я  Новокалинівської ОТГ плідно  опрацьовували  тему  “Сучасні   комунікації  та їнформаційні  технології у освітньому процесі”.  «Найбільше значення має не те,  що  учень використовує  новітні технології,  а те, як це використання сприяє  підвищенню рівня його освіченості.»  такими словами  розпочала   доповідь  голова  методичного  об'єднання  Якимишин Т.В. учитель  хімії  Новокалинівського НВК.  Доповідь з елементами майстер-класу « Використання  ІКТ на уроках  основи здоров’я»

Романів Г.Я. учитель основ здоров’я  Новокалинвського НВК .  Під час майстер- класу ми  мандрували  Інтернет простором, розв’язували  цікаві завдання, шукали інформацію для застосування на  уроках, проходили тести та

застосовували  Інтернет- сервіси  у навчанні.  Майстер-клас Якимишин Т.В. полягав у  проведенні практичної  роботи у віртуальній лабораторії, де ми  змогли  провести дослід та записати  висновки, одразу мали  перевірку виконаної  роботи.   Заключною роботою  став майстер-клас  Гнатишин Л.Б учителя біології  Новокалинівського НВК  «Таємниці мітозу». Усі члени  методичного об’єднання  продемонстрували майстерність та володіння сучасними  технологіями.

м/о вчителів математики, інформатики та фізики

1 листопада 2017 року в інформатичному кабінеті Новокалинівського НВК відбулось методичне засідання  вчителів математики, фізики та інформатики. Заняття було присвячено  хмарним технологіям та  дальтон технологіям. Адже  хмарні технології — це технології, які надають користувачам Інтернету доступ до комп’ютерних ресурсів сервера і використання програмного забезпечення як онлайн-сервіса. Для пересічного користувача, здавалось б це не дуже потрібно, але от невеличким фірмам, установам, які не мають змоги придбати і обслуговувати власні дата-центри(сховища даних) або опрацювання складних обрахунків, це безумовно вихід з ситуації.

Доповідь про інноваційні технології підготувала вчитель інформатики Яцімірська О.М. вчитель Новокалинівського НВК а майстер клас із залученням усіх членів методоб’єднання підготувала заступник з методичної роботи Олеярчик О.С. Вчителі дізналися,  які переваги дають хмарні технології, а також пробували створити форми у вигляді тестів в середовищі  Google/

Хмарні технології в навчанні надають ряд переваг:

  • економія засобів на придбання програмного забезпечення (використання технології Office Web Apps (Office онлайн));
  •  зниження потреби в спеціалізованих приміщеннях;
  • виконання багатьох видів учбової роботи, контролю і оцінки online;
  • економія дискового простору;
  • антивірусна, безрекламна, антихакреська безпека та відкритість освітнього середовища для вчителів і для учнів.

м/о учителів географії, історії

2.11.2017р. члени методичного об’єднання  учителів історії, географії  опрацьовували «Інтерактивні  методи навчання» доповідала  учитель Гординянської СЗШ І-ІІ ст.  Монастирська В.А.  Майстер-клас «Данило Галицький – король Галицько-Волинського князівства» провів  учитель історії Гординянської СЗШ І-ІІст. Білинський Тарас Тарасович. Метою  майстер- класу  показати роль Данила Галицького в процесі державотворення, висвітлити засади його  внутрішньої та зовнішньої політики, розвивати та   вміння складати аналізувати історичні  факти й події, оцінювати їх значення.

м/о учителів іноземних  мов

Учителі  іноземних мов  Новокалинівської  ОТГ  сьогодні  на  черговому  засіданні методичного об’єднання  розкривали  методичну проблему  «Розвиток ключових компетентностей школярів на уроках іноземної мови.».  А саме: доповідь-презентація  «Формування первинних навичок володіння іноземною мовою з використанням інтерактивних технологій , як основа розвитку мовленнєвих компетентностей.» Огар Г.Л. учителька Корналовицького НВК .  Та майстер-клас « Формування первинних навичок володіння іноземною мовою з використанням інтерактивних технологій , як основа розвитку мовленнєвих компетентностей.» підготувала Мороз Л.Я. учителька іноземної мови Гординянської СЗШ І-ІІ ст.

    Навчання іноземних мов у середніх навчальних закладах визначається як система, функціонування якої обумовлюється багатьма чинниками. Головними з них є: характер соціального замовлення на сучасному етапі розвитку суспільства, цілі навчання та виховання, принципи і зміст навчання іноземної мови та інші.

м/о бібліотекарів

Проблему яку обрали шкільні бібліотекарі Новокалинівської ОТГ «Формування читацької компетентності школярів» сьогодні  обговорювали на методичному засіданні і розкривали у :

Практична консультація «Шляхи формування читацької культури сучасного школяра»  підготувала голова методичного об’єднання Шестерина  З.С. бібліотекар Новокалинівського НВК.

Методичний діалог «Книга і підліток: проблеми керівництва читання» проводила бібліотекар Гординянської СЗШ І-ІІст. Янківська І.К.

Та майстер-клас «Бесіда про прочитану книгу В.Сухомлинського «Вічна тополя» провело голова методичного  об  ‘єднання  Шестерина З.С. «Читання – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе» - казав Сухомлинський. Він вважав, що за своє життя людина може прочитати не більше 2000 книг. Але кожну книгу потрібно ретельно відбирати (ми не можемо читати все підряд) і поповнювати свою особисту бібліотеку, тому що «особиста бібліотека – це один з найголовніших показників духовної культури». А ще в народі кажуть: «Покажи мені, що ти читаєш – і я скажу, хто ти».

Завершився урок  чудовими словами:

Шкільна бібліотека – храм думок святих,

 Там барвами веселки книга всіх вітає.

 І відкриває нам вікно в безмежний світ,

Гарячим сонцем душу зігріває

м/о  вчителів трудового навчання та образотворчого мистецтва

7 листопада 2017 року у Новокалинівському НВК цикл методичних засідань завершували вчителі трудового навчання та образотворчого мистецтва.

Вахів М.І. вчитель Новокалинівського НВК доповідала про «Образотворче мистецтво у світлі вимог ключових компетентностей Нової української школи». Майстер-клас «Виготовлення аплікації «Зимовий пейзаж»» для 5 класу продемонструвала Романів Г.Я. та практичне заняття: «Робота з дротом. Виготовлення виробів з дроту» Гарасим Б.В.

Голова методичного об’єднання за круглим столом організував дискусію «Плюси та мінуси оновлених програм». Про вибір об’єктів проектування вчителем спільно з учнями, як засіб активного залучення учнів у планування роботи та виробничий процес доповідав Совінський І.М. Члени методичного об’єднання обговорили процес підготовки до проведення Різдвяної ярмарки. Учителі творчо працювали на засіданні результат видно одразу…..

м/о учителів  фізичної культури та Захисту Вітчизни

Плідно сьогодні  працювали і  учителі фізичної  культури та  Захисту Вітчизни, основ медичних знань. Працюючи над  проблемою , «Удосконалення форм і методів проведення уроків та позакласних заходів з метою формування в учнів стійкої мотивації щодо систематичних занять фізичною культурою і спортом, ведення здорового способу життя, не сприйняття шкідливих звичок» та  «Підвищення ефективної системи військово-патріотичного виховання учнівської молоді на уроках захисту вітчизни»,  члени  методичного об’єднання обговорювали  питання , які їх найбільш турбують. Про роботу  з дітьми, які мають підготовчу та спеціальну медичну групу доповідала Гінка М.С. учитель фізичного виховання Новокалинівського НВК,  Хома М.Б. учитель  фізичного виховання Гординянської СЗШ І-ІІст.  підготував доповідь «Засоби прискорення та відновлення організму після фізичних навантажень.  Про підготовку та проведення змагань допризовної молоді, присвя чених Дню Збройних сил України.  Дуже повчальним і корисним  був  майстер-клас «Надання першої медичної допомоги при  травмах»  від  Брунарської О.М. учителя основ медичних знань Новокалинівського  НВК. Майстер-клас  «Митодика  навчання нападаючого  удару у волейболі для  учнів 5-6 класів.» підготував та провів  Канюк В.С. фізичного виховання Новокалинівського НВК. Після проведеного  заняття  учням  вручили  форму для участі у змаганнях з надписом Новий  Калинів.  Тепер наші діти гарно виглядатимуть у новій формі при отриманні нагород, які часто здобувають.

м/о вихователів ДНЗ

30 листопада у дитячому садочку с. Калинів відбулось  методичне засідання  вихователів  ДНЗ Новокалинівської ОТГ.  Проблема над якою працює методичне об’єднання «Розвиток і самореалізація особистостімчерез активну художню  діяльність, і  творче самовираження у сфері мистецтва та  системне застосування новітніх технологій». З презентацією- доповіддю «Роль особистості  вихователя в активізації творчого  розвитку  дітей на заняттях художньо-естетичного циклу»  виступила вихователь групи «Веселка» Новокалинівського НВК Бобас О.В.  Заняття  «Новітні педагогічні   технології на заняттях художньої  літератури «Чарівна Цариця Осінь»»  провела вихователь Процик М.М. Метою заняття було навчити дітей  слухати і розуміти  зміст художніх творів; вчити відповідати на запитання за змістом прослуханих  творів; виховувати   цікавість до слухання  творів; любов до природи. Та  майстер-клас з малювання в нетрадиційній техніці «Гілка  горобини восени» провела  голова методичного об’єднання Кузенко О.Е.